Ile kosztuje trener personalny i czy warto z nim ćwiczyć?

Zainteresowanie zdrowiem fizycznym z roku na rok rośnie. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że warto dbać o formę i w związku z tym szuka sposobów, dzięki którym będzie można zadbać o tężyznę fizyczną realizując przemyślane i dopasowane do potrzeb plany treningowe.

Wielu z tych, którzy zaczynają na poważnie podchodzić do treningu szuka wsparcia trenerów personalnych. Moda na indywidualny trening zatacza coraz szersze kręgi, a skoro tak się dzieje, warto przyjrzeć się temu co kryje się za tego typu usługą, jak wyglądają indywidualnie ułożone treningi i z jakimi kosztami trzeba się liczyć decydując się na trenera personalnego.

Jakie są zalety ćwiczenia z trenerem personalnym?

Jeszcze kilka lat temu istniało przekonanie, że trening personalny przeznaczony jest wyłącznie dla zawodowych sportowców, albo osób majętnych, które mogą pozwolić sobie na taką usługą. Dziś sytuacja uległa zmianie, a trener personalny to usługa świadczona praktycznie w każde siłowni, a jednocześnie jej koszty są akceptowalne dla zdecydowanej większości. Jednocześnie warto wskazać, że za taką formą treningu kryje się wiele zalet, które sprawiają, że warto się nad nią zastanowić.

Przede wszystkim podstawowa zaleta treningu personalnego to możliwość wypracowania zdecydowanie lepszych efektów w zminimalizowanym okresie czasu, dzięki współpracy indywidualnej z trenerem. Fakt, że trener personalny poświęca swój czas konkretnej osobie sprawia, że szanse na wypracowanie doskonałych efektów treningu są dużo większe. Indywidualna współpraca jaką gwarantuje trener osobisty to również gwarancja, że treningi będą przemyślane i stale kontrolowane, dlatego minimalizuje się ryzyko kontuzji, dzięki kontroli prawidłowości wykonywania poszczególnych ćwiczeń.

Zacznij ćwiczyć z trenerem personalnym https://amadeuszmajcher.pl/

Indywidualny trening to również gwarancja, że dobrany plan treningowy jest przemyślany i stworzony z myślą o danej osobie, dlatego istnieje mniejsze ryzyko przetrenowania, trener właściwie dobiera plan treningowy, jego intensywność, decyduje o odpoczynku. Taka współpraca to również dla wielu osób gwarancja większej motywacji do pracy.

Jak wybrać odpowiedniego trenera, co jest istotne?

Decydując się na indywidualny trening należy zadać sobie pytanie o to jak wybrać odpowiedniego trenera. Podejmując decyzję należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to jaki ma się cel treningowy, co chce się osiągnąć podejmując się treningu. Dzięki temu będzie można wybrać osobę, której kompetencje będą zwiększały szansę na to, że owe efekty uda się wypracować.

Wybór trenera to również kwestia lokalizacji, a więc gdzie będzie się trenować, czy będzie się chciało sięgnąć po osobę współpracującą z daną siłownią czy będzie szukało się kogoś z zewnątrz i wspólnie z tą osobą wybierze się sale treningową. Na uwadze warto mieć również opinie innych o pracy trenerów personalnych. W sieci spotkać się można z rekomendacjami innych osób, co trenerów personalnych, co może okazać się wskazówką przy podejmowaniu decyzji.

Co cechuje dobrego trenera personalnego?

Wybierając trenera personalnego nastawiamy się na indywidualną współpracę, dlatego na uwadze trzeba mieć osobę trenera i jego osobiste cechy, które mogą mieć wpływ na to jak będzie się układać współpraca. Jeśli nie będzie dobrego kontaktu z trenerem trudno będzie mówić o przyjemności z treningu czy budowaniu efektywności. Dlatego warto zwrócić uwagę na to co powinno cechować dobrego trenera personalnego.

Niewątpliwie za jego pracą musi stać wiedza i zaangażowanie. Znajomość treningów w różnych formach, dopasowanych do planowanych celów. W ten sposób mając szeroką wiedzę trener jest w stanie zaproponować właściwe formy treningowe dla każdego swojego klienta. To niezwykle istotne, bo tylko wtedy będzie można mówić o wypracowaniu efektów, z których osoba trenująca będzie zadowolona. Za trenerem personalnym poza merytoryką powinien stać również silny charakter. Charyzmatyczna osoba będzie w stanie dużo skuteczniej dotrzeć do trenującego i może sprawić, że realizowane plany treningowe będą wykonywane z dużo większą starannością.

Ile kosztuje trening personalny w Warszawie?

Ostatnia kwestia, na którą należy zwrócić uwagę to zagadnienie takie jak trener personalny cena. W końcu każdy kto będzie chciał na taką usługę się zdecydować interesuje się również tym, z jakimi kosztami będzie się to wiązało. Trzeba mieć świadomość, że rozstrzał cenowy jest duży i w Warszawie usługi trenerów personalnych realizowane są w różny sposób, co także wpływa na koszty.

Przeczytaj: Ile kosztuje trening personalny w Warszawie?

Inaczej to wygląda przy trenerach prowadzących działalność własną, inaczej przy tych zatrudnianych przez sale fitness, gdzie najczęściej trener z własną działalnością będzie wyborem tańszym. Założyć można jednak, że cena treningu będzie na poziomie około 100 złotych. Niższe koszty uzyskać można przy zatrudnieniu miesięcznym, gdy będziemy się decydować na pakiet treningów. Zakłada się, że miesięcznie zestaw około 10 treningów pozwoli na realizację solidnego planu treningowego dla tych, którzy nie trenują zawodowo, wtedy koszty za trening będzie można obniżyć do około 70-80 złotych.

Zwracając uwagę na tych kilka wspominanych powyżej kwestii można zrozumieć co kryje się za treningiem personalnym, zwrócić uwagę na jego zalety, a także dowiedzieć się co powinno charakteryzować trenera, by współpraca z nim mogła układać się pozytywnie.

Artykuł sponsorowany

Zobacz też

Regeneracja mięśni w rehabilitacji

Regeneracja mięśni w rehabilitacji

Jak zregenerować mięśnie po treningu?

Jak zregenerować mięśnie po treningu?

Suplementy na lśniącą sierść, stawy i inne dolegliwości – jakie witaminy powinny przyjmować konie?

Suplementy na lśniącą sierść, stawy i inne dolegliwości – jakie witaminy powinny przyjmować konie?

Zdrowy poranek – kilka czynności, które powinieneś wykonać, aby dobrze rozpocząć dzień

Zdrowy poranek – kilka czynności, które powinieneś wykonać, aby dobrze rozpocząć dzień

Jak wzmocnić plecy? Poznaj polecane ćwiczenia na zdrowy kręgosłup.

Jak wzmocnić plecy? Poznaj polecane ćwiczenia na zdrowy kręgosłup.

Czym jest triathlon?

Czym jest triathlon?