Ozonoterapia organizmu – na czym to polega? Na co może pomóc?

W Polsce, podobnie jak w wielu innych krajach, rośnie zainteresowanie alternatywnymi metodami terapeutycznymi. Coraz więcej osób chce kompleksowo dbać o organizm, nie tylko poprzez uprawianie sportu i stosowanie zdrowej diety, ale również poddawanie się różnego rodzaju zabiegom. Dobrym przykładem będzie tutaj ozonoterapia organizmu. Na czym polega ten zabieg? Jakie efekty może przynieść? Kto powinien rozważyć poddanie się ozonoterapii? Zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Czym jest ozonoterapia?

Ozonoterapia to metoda terapeutyczna opracowana w latach 50. XX wieku przez irlandzkiego lekarza George’a Stokera. Lekarz odkrył, że odpowiednia mieszanina tlenu i ozonu wykazuje działanie antyseptyczne i neutralizuje patogeny chorobotwórcze – na czele z bakteriami, wirusami i grzybami.

Badania nad skutecznością terapii przyniosły na tyle pozytywne obserwacje, że ozonoterapia zaczęła być traktowana jako realna alternatywa dla klasycznej antybiotykoterapii, jednocześnie w mniejszym stopniu obciążająca organizm.

Jak przeprowadza się zabieg ozonoterapii?

Zabieg nie jest ani uciążliwy, ani inwazyjny. Polega na pobraniu z żyły pacjenta około 200 ml krwi, którą następnie nasyca się mieszaniną tlenu i ozonu i wprowadza z powrotem do organizmu. W tym momencie rozpoczyna się właściwa terapia.

Cały zabieg trwa około 10-15 minut i jest przeprowadzany pod kontrolą personelu medycznego. Pacjent może w tym czasie uciąć sobie drzemkę, zrelaksować się, poczytać książkę etc., mając zapewnioną maksymalną intymność.

Na co może pomóc ozonoterapia?

Ozonoterapia to przede wszystkim zabieg mający na celu zneutralizowanie patogenów chorobotwórczych i pasożytów bytujących w ludzkim organizmie, jak również wspomagający detoksykację i usuwanie zbędnych produktów przemiany materii.

Najważniejszymi wskazaniami do poddania się zabiegowi ozonoterapii są:

  • Żylaki;
  • Wrzody żołądka;
  • Choroby układu krążenia;
  • Choroby i osłabienie naczyń krwionośnych;
  • Choroby reumatyczne;
  • Problemy ze stawami;
  • Problemy wątrobowe;
  • Cukrzyca;

Nie oznacza to natomiast, że ozonoterapia jest zarezerwowana wyłącznie dla osób zmagających się z konkretnymi problemami zdrowotnymi. Zabiegowi chętnie poddają się również osoby, które narzekają na przewlekłe zmęczenie, obserwują u siebie objawy wyczerpania organizmu, są w trakcie ciężkiego cyklu treningowego, doskwierają im przewlekłe bóle czy też mają nawracające infekcje.

Zastosowanie ozonoterapii jest więc naprawdę szerokie, co też tłumaczy, dlaczego obserwujemy znaczący wzrost zainteresowania tą metodą terapii.

Ozonoterapia a borelioza

Wiele osób po raz pierwszy usłyszało o ozonoterapii w kontekście terapii boreliozy, czyli bardzo groźnej choroby bakteryjnej przenoszonej m.in. przez kleszcze. Borelioza może nieść ze sobą poważne konsekwencje zdrowotne, które będą odczuwane do końca życia (przede wszystkim zaburzone funkcjonowanie układu nerwowego).

Okazuje się, że w leczeniu boreliozy bardzo dobre rezultaty może przynieść poddanie się zabiegowi ozonoterapii. Podanie pacjentowi jego własnej krwi nasyconej mieszaniną tlenu i ozonu rozpoczyna proces neutralizacji bakterii wywołującej boreliozę, co z jednej strony przyspiesza terapię, a z drugiej zmniejsza ryzyko wystąpienia długotrwałych skutków zdrowotnych tej choroby.

Gdzie poddasz się zabiegowi ozonoterapii organizmu?

Ozonoterapię oferują prywatne centra medyczne, spośród których na szczególną uwagę zasługuje Centrum Psychologiczno-Medyczne Strefa Komfortu w Katowicach. W tym centrum zabieg zawsze jest poprzedzany konsultacją lekarską i przeprowadzany przez wykwalifikowaną pielęgniarkę, co przekłada się na maksymalne bezpieczeństwo.

W Strefie Komfortu możesz poddać się nie tylko zabiegowi ozonoterapii, ale również m.in. przyjąć odpowiednio dobraną dla Ciebie kroplówkę witaminową.

Więcej o ozonoterapii organizmu czytaj na stronie internetowej https://strefakomfortu-katowice.com/ozonoterapia-organizmu/ .

Artykuł sponsorowany