Dom

Za co odpowiada pokrowiec w materacach SleepMed?

Kupując materac SleepMed, dostajemy nie tylko sam model, ale i specjalny pokrowiec, który odgrywa istotną rolę. Odpowiada za zachowanie optymalnego wysokiego poziomu higieny oraz zwiększenie komfortu użytkowania. Dostępne są dwa rodzaje pokrowców – Merced i Probiotex. Sprawdź, jakie są ich właściwości!

Pokrowiec na materac – główne zadanie

Pokrowiec to niezwykle przydatny element dla naszego materaca. Nie zaleca się korzystać z modelu bez pokrowca, ponieważ wtedy może dojść do szybszego zużycia się produktu. Istnieje też znacznie większe ryzyko powstania zabrudzeń czy zniszczeń. Pokrowiec pomaga zachować optymalny poziom higieny snu i może uchronić wkład przed gromadzeniem się na nim bakterii, roztoczy, kurzu czy innych drobnoustrojów. Z tego względu będzie to niezbędna rzecz dla alergików. Jeśli nie zadbają o to, aby ich podłoże było higieniczne i świeże, ich wypoczynek będą zakłócać nieprzyjemne objawy alergii, które uniemożliwiają pełne wypoczęcie. Dzięki pokrowcowi możemy ponadto zachować wspaniały poziom świeżości, ponieważ zapobiega on przed przedostawaniem się potu do wnętrza wkładu. Z pokrowca powinni korzystać również ci, którzy pozwalają pupilom spać z nimi w jednym łóżku – jego obecność pomoże zredukować przedostawanie się zanieczyszczeń czy sierści na powierzchnię materaca.

Pokrowiec Merced – właściwości

W ofercie SleepMed dostępne są dwa rodzaje pokrowców. W przypadku materacy z serii Standard i Hybrid możemy liczyć na pokrowiec Merced. To wyjątkowy produkt, który sprawdzi się szczególnie u tych, którym zależy na znacznym podwyższeniu poziomu komfortu. Ze względu na specjalny design i perforacje zastosowane na jego powierzchni pokrowiec gwarantuje odczuwalny efekt masażu. Oznacza to, że leżąc na nim, możemy odczuć delikatne masowanie, które zmniejszy napięcie i pomoże nam się w pełni odprężyć. Będzie to przydatne zwłaszcza dla tych osób, które na co dzień mają problem ze zrelaksowaniem się. Pokrowiec odpowiada ponadto za zapewnienie bardzo wysokiej oddychalności wkładu. Wpływa to na pojawienie się przyjemnego uczucia orzeźwienia podczas snu, które znacząco zwiększa poziom naszej wygody. Podczas korzystania z pokrowca wciąż możemy cieszyć się walorami rdzenia materaca.

Dużym atutem modelu Merced jest jego wygląd – wykonano go przy użyciu śnieżnobiałej, miłej w dotyku dzianiny, która prezentuje się niezwykle elegancko. Dzianina nie była pikowana, co pozwala na bliższy kontakt z materacem, dzięki czemu możemy lepiej odczuć jego właściwości prozdrowotne. Przyczyni się to również do lepszego podparcia kręgosłupa. Dzianina została pokryta elastycznymi włóknami, przez co bardzo skutecznie dopasowuje się do naszych naturalnych krzywizn. Jej powłokę nasączono specjalną apreturą zmiękczająca, która nadała jej wyjątkowej miękkości, a do tego uskuteczniła odprowadzanie wilgoci. W jej składzie nie znajduje się przędza naturalna, dzięki czemu jest prostsza w czyszczeniu, a do tego cechuje się świetną odpornością przed gromadzeniem się bakterii czy wilgoci. Sam pokrowiec można ściągnąć i włożyć do prania, aby zadbać o jego czystość. Jego boki zostały dodatkowo pokryte elastyczną taśmą 3D, która usprawnia obieg powietrza. Zapewnia bardzo efektywne odprowadzanie wilgoci, dzięki czemu materac pozostaje suchy i chłodny przez cały czas jego użytkowania.

Pokrowiec Probiotex – właściwości

Pokrowiec Probiotex jest dołączany do modeli z serii Plus oraz Hybrid Plus. Będzie idealny dla tych, którzy pragną zachować wysoki poziom higieny snu, a także uniknąć rozwoju szkodliwych drobnoustrojów. Góra i dół pokrowca zostały zrobione ze śnieżnobiałej dzianiny Probiotex, która została przepikowana miękką włókniną. Oprócz tego w dzianinie wykorzystano włókna wiskozowe, które nadają jej elegancki wygląd, a do tego zapewniają uczucie nieustającej czystości i świeżości. Dzięki temu nasze otoczenie snu staje się niezwykle przytulne i komfortowe. Dzianina Probiotex została ponadto nasączona specjalną apreturą Purotex®, która wykorzystuje technologię aktywnych probiotyków. Gwarantuje ona niezwykle działanie, ponieważ sprawia, że ilość alergenów na powierzchni modelu spada o 93,7%. Możemy mieć zatem pewność, że przestrzeń, w której zasypiamy, jest świeża i higieniczna.

Warto też zwrócić uwagę na boki pokrowca, w których zastosowano przyjemną w dotyku dzianinę Tencel oraz nowoczesną taśmę 3D. Elementy te mają na celu zapewnienie najlepszej przewiewności i efektu chłodzenia podczas korzystania z modelu. Włókna Tencel wykorzystane w stworzeniu dzianiny nie wywołują podrażnień, a do tego wyróżniają się znakomitą trwałością. Niezwykle skutecznie odprowadzają wilgoć. Posiadają również właściwości termoregulacyjne, dzięki którym możemy zachować stałą temperaturę ciała. Taśma 3D jest za to niezbędna w zapewnieniu optymalnej przepuszczalności powietrza. Pokrowiec Probiotex pełni też funkcję odpinanego topu – oznacza to, że możemy go odpiąć i w ten sposób zmienić stopień twardości modelu. Możemy uzyskać nawet 4 różne twardości w jednym produkcie. Top świetnie sprawdzi się też jako osobny materac nawierzchniowy, na przykład do podwyższenia wygody sofy. Pokrowiec można łatwo utrzymać w czystości, ponieważ nadaje się do prania w temperaturze 60 stopni Celsjusza. Po jego bokach umieszczono też uchwyty, które ułatwiają swobodne przenoszenie materaca.

Jak jeszcze zadbać o wysoki poziom higieny?

W materacach zastosowano innowacyjną technologię Airforce, która odpowiada za zapewnienie wysokiego poziomu higieny snu. Wynika to ze specjalnego sposobu nacięcia pianki w tzw. kratkę wentylacyjną. W ten sposób dochodzi do wytworzenia się otwartych komór, przez które ucieka nadmiar ciepła i wilgoci. Dzięki temu możemy cieszyć się przyjemnym uczuciem świeżości, które wpływa na komfort użytkowania. Technologia sprawia też, że materac zyskuje lepsze właściwości pod kątem oddychalności. Gwarantuje też świetną przewiewność i skuteczne odprowadzanie wilgoci.

Pokrowce na materac wyróżniają się innowacyjnymi właściwościami, które znacząco zwiększają komfort wypoczynku. W modelu Merced zastosowano odczuwalny efekt masażu, który ułatwia zrelaksowanie. Probiotex z kolei wyróżnia się technologią aktywnych probiotyków, która gwarantuje najwyższy poziom higieny snu.

ostrzeżenie wyrób medyczny
Materace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.

Zobacz też

Rodzaj łóżka a funkcjonalność materaca SleepMed
Dom

Rodzaj łóżka a funkcjonalność materaca SleepMed

Które modele materacy SleepMed będą odpowiednie dla Twojego dziecka?
Dom

Które modele materacy SleepMed będą odpowiednie dla Twojego dziecka?

Kiedy wymienić stary model na nowy materac SleepMed?
Dom

Kiedy wymienić stary model na nowy materac SleepMed?

Dlaczego tak ważne jest, aby prawidłowo dopasować do siebie materac SleepMed?
Dom

Dlaczego tak ważne jest, aby prawidłowo dopasować do siebie materac SleepMed?

Bezsenność a dobór odpowiednich akcesoriów sypialnianych SleepMed
Dom

Bezsenność a dobór odpowiednich akcesoriów sypialnianych SleepMed

Rośliny oczyszczające powietrze do sypialni – 10 gatunków do wyboru
Dom

Rośliny oczyszczające powietrze do sypialni – 10 gatunków do wyboru