Dom

Rodzaj łóżka a funkcjonalność materaca SleepMed

Istnieje wiele czynników, które powinniśmy wziąć pod uwagę, wybierając odpowiedni materac do snu. Jednym z nich jest rodzaj posiadanego łóżka. Współczesny rynek oferuje szeroką gamę łóżek różniących się materiałami, konstrukcją i stylem. Warto wiedzieć, że nie każdy materac będzie właściwie współpracował z danym łóżkiem, co może przełożyć się na odczuwany przez nas komfort wypoczynku. Aby materace SleepMed mogły pozostać funkcjonalne oraz skuteczne, muszą być dobrane pod kątem posiadanego przez nas rodzaju łóżka.

Łóżka ramowe

Najpopularniejszym wyborem wśród łóżek są zdecydowanie łóżka ramowe. To meble składające się z prostej ramy, na której jest umieszczany stelaż podtrzymujący materac. Najczęściej rama ta jest wykonana z drewna lub metalu. Z kolei stelaż to konstrukcja odpowiedzialna nie tylko za utrzymywanie materaca, ale także zwiększenie przewiewności otoczenia sypialnianego. Materace SleepMed doskonale współpracują z tym rodzajem łóżek, dzięki swojej elastyczności i zdolności do dostosowania się do różnych typów stelaży, również tych regulowanych. Rama łóżka zapewnia stabilne podparcie dla materaca, co zwiększa jego trwałość i wydłuża żywotność. Otwarte konstrukcje ramowe umożliwiają również efektywny obieg powietrza, co jest korzystne dla materacy SleepMed, które są zaprojektowane z myślą o optymalnej wentylacji. Warto wówczas rozważyć zakup modelu SleepMed Supreme. To materac stosujący technologię Airforce, która znacznie uskutecznia odprowadzanie wilgoci i jest odpowiedzialna za stały dostęp do świeżego powietrza w czasie snu. Oprócz tego model Supreme idealnie nadaje się do regulowanych stelaży. Materac nie ulega odkształceniom i odgnieceniom – jest przystosowany do łączenia z różnego rodzaju łóżek, zachowując swoje właściwości i doskonałą sprężystość. Jego żywotność możemy także wydłużyć, pamiętając o regularnym obracaniu podłoża na drugą stronę.

Łóżka tapicerowane

Łóżka tapicerowane są popularnym wyborem przede wszystkim ze względu na swoje walory estetyczne. Stanowią świetne uzupełnienie przytulnej, a jednocześnie eleganckiej, sypialni. Wydają się być niesamowicie komfortowe, a w połączeniu z odpowiednim materacem SleepMed stają się bezkonkurencyjne w kwestii wygody snu. Łóżka tapicerowane również posiadają ramową konstrukcję, jednak dodatkowo są pokryte wytrzymałą tkaniną tapicerską lub innym materiałem nadającym estetyczne wykończenie mebla. W ofertach możemy znaleźć wiele wariantów kolorystycznych i szeroką gamę obić, dzięki czemu z łatwością jesteśmy w stanie dostosować łóżko do indywidualnych preferencji i charakteru sypialni. Do łóżka tapicerowanego z kolei dobrze jest dobrać właściwy materac SleepMed, taki jak SleepMed Hybrid Supreme. Z racji, że modele tapicerowane mogą nie zapewniać tak dużej przewiewności otoczenia wypoczynkowego, warto dobrać materac, który cechuje się zdolnością do samodzielnej wentylacji. Hybrid Supreme zapewnia efektywną wymianę powietrza w swoim wypełnieniu, co przekłada się na zachowanie czystego, chłodnego i suchego podłoża do snu. Poza tym materac gwarantuje doskonałą elastyczność punktową. W połączeniu z wygodnym łóżkiem tapicerowanym użytkownik odczuwa błogie odprężenie oraz optymalne wsparcie całej sylwetki. Każda część ciała jest podpierana z odpowiednim dla niej naciskiem, zapobiegając nadmiernemu zapadaniu się w podłoże. Materac jest również podzielony na specjalne strefy komfortu o różnych stopniach twardości. Takie rozwiązanie służy idealnemu dopasowaniu powierzchni wypoczynkowej do anatomicznej budowy ciała. Trudno zaprzeczyć, że tak skonstruowane podłoże zapewnia prawdziwie relaksujący sen i satysfakcjonujący komfort.

Łóżka kontynentalne

Dość podobną propozycją do łóżek tapicerowanych są łóżka kontynentalne. Różnią się jednak w całości zabudowaną podstawą. Są masywne, wysokie, a sam ich zagłówek również robi duże wrażenie. Dużym atutem łóżek kontynentalnych jest zdecydowanie wysokość powierzchni wypoczynkowej. To duże ułatwienie dla seniorów czy innych osób posiadających problemy ze sprawnym poruszaniem się. Odpowiednia wysokość sprawia, że poranne wstawanie nie przynosi już tak dużych trudności. Jaki materac SleepMed będzie trafnym wyborem dla łóżka kontynentalnego? Z racji, że jego konstrukcja jest dość wysoka, warto zdecydować się na nieco niższy materac do snu, np. model SleepMed Comfort. Nie oznacza to jednak, iż traci on na zdolności do zapewnienia zadowalającego komfortu. Doskonale odpowiada na potrzeby użytkownika dzięki zastosowaniu pianki termoelastycznej VitaRest. Jest to komponent, który reaguje na ciepło i ciężar ciała, dostosowując się do indywidualnych kształtów sylwetki. Pianka zachowuje się niczym druga skóra, przyjemnie otulając całe ciało. Dodatkową zaletą jest delikatny efekt masażu. Wypoczynek na materacu SleepMed wywołuje wrażenie subtelnego masowania ciała, czyniąc nasz wypoczynek bardziej regenerującym. Poza tym materac posiada wysokość 20 cm, w związku z czym świetnie komponuje się z wyższymi łóżkami kontynentalnymi.

Łóżka z pojemnikiem na pościel

Aby móc sprawić, że nasza sypialnia będzie naprawdę funkcjonalna i praktyczna, warto zastanowić się nad połączeniem łóżka z pojemnikiem na pościel oraz wygodnego materaca SleepMed. Wszystkie modele tej marki cechują się lekką konstrukcją, która ułatwia dostęp do pojemnika znajdującego się w łóżku. Materace SleepMed nie sprawiają trudności w podnoszeniu i przenoszeniu. Model SleepMed Premium będzie tutaj doskonałym rozwiązaniem, które zapewni nam wygodny wypoczynek na wiele lat. Świetnie dopasowuje się do anatomicznej budowy ciała, gwarantując zarówno optymalny komfort, jak i stabilność sylwetki. Wypoczywając na tak przygotowanym podłożu, jesteśmy w stanie zachować prawidłową postawę, niezależnie od przybranej pozycji snu. Tym sposobem unikamy porannych dolegliwości bólowych oraz odleżyn. Materac Premium wyróżnia się także właściwościami ortopedycznymi, co czyni go idealnym wyborem dla osób w trakcie leczenia czy o schorzeniach kręgosłupa.

Materace SleepMed stanowią innowacyjne rozwiązanie, które doskonale łączy się z większością łóżek. Niezależnie od tego, czy są to modele ramowe, tapicerowane czy kontynentalne produkty marki SleepMed zapewniają satysfakcjonujący komfort oraz odpowiednie wsparcie ciała, co przekłada się na uzyskanie jakościowego snu. Warto jednak zwrócić uwagę na kompatybilność materaca ze swoim łóżkiem, aby móc maksymalnie wykorzystać jego funkcjonalność i cieszyć się ergonomią wypoczynku.

ostrzeżenie wyrób medyczny

Materace SleepMed Comfort, Premium, Supreme, Hybrid Supreme są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.

Zobacz też

Które modele materacy SleepMed będą odpowiednie dla Twojego dziecka?
Dom

Które modele materacy SleepMed będą odpowiednie dla Twojego dziecka?

Kiedy wymienić stary model na nowy materac SleepMed?
Dom

Kiedy wymienić stary model na nowy materac SleepMed?

Dlaczego tak ważne jest, aby prawidłowo dopasować do siebie materac SleepMed?
Dom

Dlaczego tak ważne jest, aby prawidłowo dopasować do siebie materac SleepMed?

Bezsenność a dobór odpowiednich akcesoriów sypialnianych SleepMed
Dom

Bezsenność a dobór odpowiednich akcesoriów sypialnianych SleepMed

Za co odpowiada pokrowiec w materacach SleepMed?
Dom

Za co odpowiada pokrowiec w materacach SleepMed?

Rośliny oczyszczające powietrze do sypialni – 10 gatunków do wyboru
Dom

Rośliny oczyszczające powietrze do sypialni – 10 gatunków do wyboru