Dom

Które modele materacy SleepMed będą odpowiednie dla Twojego dziecka?

Każdy rodzic pragnie, aby zapewnić swojemu dziecku wszystko to, co najlepsze dla jego zdrowia i samopoczucia. Dlatego też nie powinien zapominać o tym, że kluczową rolę odgrywa tutaj dobór odpowiedniego materaca do snu. Komfortowe podłoże przekłada się na uzyskanie głębokiego wypoczynku, a ten z kolei gwarantuje dobre samopoczucie na co dzień i duże pokłady energii. Oprócz tego materac do snu dla dzieci powinien wspierać ich prawidłowy rozwój fizyczny. Warto zastanowić się nad zakupem materaca SleepMed – dostępny o różnych rodzajach wypełnień i rozmiarach doskonale sprawdzi się w sypialniach dziecięcych.

Materace SleepMed o wypełnieniu piankowym

Niezmiennie dużą popularnością od lat cieszą się materace piankowe. Cechują się przede wszystkim elastycznością, która pozwala na idealne dopasowanie podłoża do anatomicznej budowy ciała. Duże znaczenie ma tutaj zwłaszcza wykorzystanie pianki termoelastycznej. Materiał ten pod wpływem ciepła i ciężaru użytkownika staj się bardziej plastyczny i wypełnia puste przestrzenie między sylwetką a powierzchnią snu. Tym sposobem kręgosłup zachowuje swoją naturalną krzywiznę, a ciało nie zapada się nadmiernie w wypełnienie materaca. Jest to szczególnie istotne dla dzieci, których kości stale rosną i kręgosłup się rozwija. Doskonałą propozycją jest m.in. model SleepMed Comfort. Oprócz pianki termoelastycznej posiada piankę wysokoelastyczną VPPHR, która odpowiada za trwałość produktu oraz zapewnia czyste środowisko snu. Jest ona wzbogacona o innowacyjną technologię Airforce opierającą się na nacięciu pianki, tworząc w ten sposób dodatkowe kanały wentylacyjne. Tego typu rozwiązanie umożliwia maksymalny obieg powietrza wewnątrz materaca, co bezpośrednio przekłada się na uzyskanie higienicznego środowiska wypoczynku w sypialni dziecka.

Materace SleepMed o wypełnieniu hybrydowym

W ofercie SleepMed nie brakuje modeli hybrydowych, które również stanowią doskonałą propozycję dla najmłodszych użytkowników. Znajdziemy je w rozmiarach 80×200 czy 90×200 zaprojektowanych dla łóżek pojedynczych. Materace hybrydowe łączą w sobie zalety wypełnienia piankowego i klasycznych modeli sprężynowych, uzyskując w ten sposób optymalny komfort wypoczynku. Przede wszystkim cechują się zwiększoną elastycznością punktową, która oznacza, że każda część ciała otrzymuje satysfakcjonujące wsparcie. Konstrukcja hybrydowa oferuje idealne dopasowanie do indywidualnych kształtów sylwetki, co jest ważne dla prawidłowego ułożenia kręgosłupa i rozwoju dziecka. W ten sposób dbamy o jego poprawną postawę oraz zapobiegamy dolegliwościom bólowym czy poważniejszym schorzeniom. Sprężyny kieszeniowe w materacach SleepMed pracują także niezależnie, co minimalizuje przenoszenie ruchów. Podłoże z jednej strony świetnie stabilizuje sylwetkę w czasie snu, lecz z drugiej nie krępuje ruchów dziecka, dzięki czemu może swobodnie zmieniać pozycje w trakcie nocy. Dodatkowym atutem jest oczywiście warstwa pianki, która zwiększa komfort i odciąża mięśnie, przyczyniając się do uzyskania bardziej regenerującego wypoczynku. Poza tym modele hybrydowe mogą pochwalić się walorami higienicznymi. Ich otwarta struktura zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza, skutecznie odprowadzając wilgoć i gwarantując optymalny mikroklimat snu. Świetnym tego przykładem jest materac SleepMed Hybrid Premium. To idealna propozycja dla dzieci zmagających się z alergiami czy schorzeniami układu ruchowego.

Materace SleepMed naturalne dla zdrowia dziecka

Jeżeli chcemy zapewnić swojemu dziecku maksymalnie higieniczne środowisko snu, powinniśmy zastanowić się nad zakupem materaca SleepMed naturalnego. Jest to produkt oparty wyłącznie na naturalnych materiałach bezpiecznych dla zdrowia człowieka. W jego produkcji nie wykorzystuje się szkodliwych związków chemicznych, które mogłyby podrażniać skórę. Zamiast nich stawia się na naturalne oleje: rycynowy i sojowy. Charakteryzują się one właściwościami hipoalergicznymi, istotnymi dla zdrowia najmłodszych użytkowników. Zwiększają także przewiewność materaca, prowadząc do bardziej zadowalającego mikroklimatu snu. Oleje są przyjazne dla wrażliwej skóry i sprawiają, że powierzchnia wypoczynku staje się miękka i przyjemna w dotyku. Wieloma pozytywnymi właściwościami cechują się również włókna lnu oraz bawełna organiczna. Skutecznie odprowadzają wilgoć z wypełnienia materaca oraz ułatwiają zachowanie odpowiedniej temperatury wypoczynku. Materace naturalne SleepMed chronią zatem ciało dzieci przed przegrzaniem czy nadmiernym wychłodzeniem. Są idealnym wyborem zarówno w czasie letnich, upalnych nocy, jak i chłodnych miesięcy. Warto rozważyć zakup modelu SleepMed Natura Plus, który gwarantuje prawdziwie komfortowy wypoczynek w pełni bezpieczny dla zdrowia. Posiada on wypełnienie piankowe – świetnie dopasowuje się do naturalnej krzywizny kręgosłupa, pomagając w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała.

Jaką twardość materaca SleepMed dobrać?

Pozostaje jedynie kwestia tego, jaka twardość materaca SleepMed będzie najbardziej odpowiednia dla Twojego dziecka. Na szczęście nie jesteśmy zmuszeni wybierać konkretnego modelu, ponieważ marka SleepMed oferuje produkty o regulowanej twardości. Dzięki temu możemy w dowolnym momencie zmienić poziom komfortu podłoża i nie występuje konieczność wymiany materaca, jeśli jego twardość nie spełnia potrzeb dziecka (tak jak w przypadku klasycznych modeli materacy o określonej z góry twardości). Aby dobrać odpowiednią twardość materaca dla Twojej pociechy, wystarczy wypróbować różne warianty, np. obrócić produkt na druga stronę lub zmienić układ warstw w jego wypełnieniu. Ułożenie poszczególnych warstw pianek pozwala uzyskać bardziej twarde lub miękkie podłoże zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Przykładowo sekwencja biała-zielona-beżowa zapewnia podwyższoną twardość powierzchni wypoczynku i większe wsparcie punktowe. Jest to rozwiązanie dedykowane dzieciom starszym, o większej masie ciała. W tej kwestii regulowane materace SleepMed zdecydowanie przeważają nad alternatywnymi modelami dostępnymi na rynku.

W ofercie marki SleepMed znajdziemy wiele doskonałych materacy, które będą odpowiednim wyborem do sypialni dziecięcych. Spełniają one różnorodne potrzeby i preferencje, wspierając prawidłowy rozwój najmłodszych użytkowników. Modele o wypełnieniu piankowym, hybrydowym czy naturalnym powinny zapewnić zadowalający komfort dla każdego dziecka i czyste warunki jego wypoczynku. W ten sposób dbamy o zdrowie naszej pociechy i jej dobre samopoczucie na co dzień.

ostrzeżenie wyrób medyczny

Materace SleepMed Comfort, Hybrid Premium, Natura Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.

Zobacz też

Rodzaj łóżka a funkcjonalność materaca SleepMed
Dom

Rodzaj łóżka a funkcjonalność materaca SleepMed

Kiedy wymienić stary model na nowy materac SleepMed?
Dom

Kiedy wymienić stary model na nowy materac SleepMed?

Dlaczego tak ważne jest, aby prawidłowo dopasować do siebie materac SleepMed?
Dom

Dlaczego tak ważne jest, aby prawidłowo dopasować do siebie materac SleepMed?

Bezsenność a dobór odpowiednich akcesoriów sypialnianych SleepMed
Dom

Bezsenność a dobór odpowiednich akcesoriów sypialnianych SleepMed

Za co odpowiada pokrowiec w materacach SleepMed?
Dom

Za co odpowiada pokrowiec w materacach SleepMed?

Rośliny oczyszczające powietrze do sypialni – 10 gatunków do wyboru
Dom

Rośliny oczyszczające powietrze do sypialni – 10 gatunków do wyboru