Dom

Kiedy wymienić stary model na nowy materac SleepMed?

Materac to wydatek, który dokonujemy raz na kilka, a nawet kilkanaście lat. Kiedy jednak zauważymy, że model, z którego korzystaliśmy do tej pory, mocno się zużył, wymieńmy go na nowy. Zużyty materac nie zapewni nam odpowiedniego komfortu. Dowiedz się, kiedy dokładnie zastąpić stary model nowym materacem SleepMed!

Oznaki zużycia się materaca

Nawet najlepszy materac może z czasem się zużyć. W tym wypadku trzeba koniecznie wymienić go na nowy model, aby nie pozbawić się możliwości komfortowego, jakościowego wypoczynku. O tym, że produkt nadaje się do wymiany, świadczy wiele różnych oznak. Po pierwsze, materac może nie zapewniać nam tak dobrego podparcia jak kiedyś. Wynika to z osłabienia jego właściwości. Może to doprowadzić do pojawienia się bólu czy innych nieprzyjemnych dolegliwości, nawet jeśli wcześniej nie mieliśmy z nimi do czynienia. Na pewno zauważymy też odkształcenia i wgniecenia na powierzchni modelu. To wynik długotrwałej eksploatacji. Pojawienie się nierówności jest bardzo niekorzystne, ponieważ mogą stać się one źródłem silnego dyskomfortu. Wszelkie skrzypienie, trzeszczenie czy inne niecodzienne odgłosy stanowią dowód na to, że materac jest już mocno zużyty. Mogą one przyczynić się do wydłużenia procesu zasypiania, ponieważ każdy ruch wiąże się z wytworzeniem nieprzyjemnego dźwięku. Warto też zwrócić uwagę na to, czy nie doświadczamy objawów alergii – z czasem cyrkulacja powietrza i wentylacja modelu może nie działać już tak dobrze, co często prowadzi do wystąpienia reakcji alergicznych. Nierzadko wiąże się to również z nieprzyjemnym zapachem wydzielanym przez materac. Powinniśmy być wyczuleni ponadto na wszelki dyskomfort czy ból, który pojawia się po przebudzeniu. Jeśli posiadany przez nas model spełnia którekolwiek z tych kryterium, to oznaka, że trzeba go wymienić. Inaczej możemy narazić się na problemy ze snem.

Jak prawidłowo dobrać nowy model?

Kiedy już zdecydujemy się na wymianę starego materaca, powinniśmy też zastanowić się nad tym, jak prawidłowo dobrać nowy model. Koniecznie będzie dopasowanie rozmiaru produktu. Jeśli śpimy w pojedynkę, postawmy na materace o wielkości 80×200, 90×200 lub 100×200 i 120×200, które sprawdzą się do większych sypialni. Do łóżka dwuosobowego sprawdzi się rozmiar 140×200, 160×200 i 180×200. Dla naprawdę dużej swobody ruchów i komfortu możemy wybrać też wielkość 200×200. Dobrze również dobrać materac pod kątem twardości, aby uniknąć nieprzyjemnych dolegliwości związanych ze snem na nieodpowiednim podłożu, jak na przykład napięcie mięśni czy ból odcinka lędźwiowego. Osoby, które ważą poniżej 60 kilogramów, powinny postawić na modele miękkie. U tych, których waga waha między 60 a 80 kilo, wykorzystajmy materace średniomiękkie. Średniotwarde zalecane są z kolei tym, którzy ważą mniej niż 100, ale więcej niż 80. Modele o najwyższym stopniu twardości będą pasować tym, których waga przekracza 100 kilogramów. Potrzebują bowiem oni bardzo solidnego, trwałego podparcia.

Jaki materac SleepMed wybrać?

Jeśli wymieniamy materac po długim czasie, z pewnością zależy nam, aby nowy model spełniał wszystkie nasze potrzeby. W tym wypadku postawmy na materac SleepMed Hybrid Supreme Plus, który sprosta tym wymaganiom. Jest to produkt hybrydowy, co oznacza, że łączy w sobie właściwości zarówno sprężyn, jak i pianki. Oprócz tego we wkładzie modelu znajdują się często też inne komponenty, jak na przykład warstwa lateksu, która dodaje właściwości antyalergicznych, jak i mata kokosowa, odpowiedzialna za podwyższenie twardości i zwiększenie żywotności modelu. Ze względu na wykorzystanie wielu warstw materace hybrydowe często wyróżniają się większą wysokością. Sam SleepMed Hybrid Supreme Plus mierzy aż 29 centymetrów, co umożliwia łatwe wstawanie z łóżka. 7-strefowe sprężyny typu Multi charakteryzują się specjalnym designem, który powoduje, że podłoże zapewnia anatomiczne wsparcie. Wykazują się również wspaniałą elastycznością punktową, która odpowiada za sprężystość modelu. Decyduje również o tym, że powierzchnia ugina się jedynie w tym punkcie, w którym wywiera się na nią nacisk. Gwarantuje to cichą i komfortową pracę materaca. Warstwa pianki termoelastycznej Celsius® – Waterlily® zapewnia za to idealne dopasowanie do naszych naturalnych krzywizn. Możemy również cieszyć się przyjemnym uczuciem otulenia i niezwykłą miękkością.

Dla tych, którym zależy na ekologicznych rozwiązaniach, stworzono materac SleepMed Natura Plus. To wyjątkowy model, w którym szkodliwe związki chemiczne zostały zastąpione organicznymi komponentami. Pianka wysokoelastyczna HR Bio została nasączona olejkiem sojowym, dzięki któremu wykazuje właściwości hipoalergiczne. Cechuje się ponadto otwartokomórkową strukturą, która pozwala na znakomitą cyrkulację powietrza. W piance Visco Bio posłużono się za to olejkiem rycynowym, który również nie wywołuje podrażnień i jest bezpieczny dla wrażliwej skóry. Z racji tego modele naturalne będą idealnym wyborem dla tych, którzy zmagają się z nieprzyjemnymi objawami alergii.

Jak zadbać o długą żywotność modelu?

Kiedy już podejmiemy decyzję i wybierzemy odpowiedni dla nas materac, powinniśmy zadbać o to, aby służył nam on jak najdłużej. Modele SleepMed oferują aż 15-letnią gwarancję, która świadczy o solidnym wykonaniu i zastosowaniu wysokiej jakości komponentów. Aby móc jeszcze dłużej cieszyć się ulubionym materacem, możemy ponadto zainwestować w ochraniacz. To niezwykle przydatny element, który zapewnia bardzo dobrą ochronę przed odkształceniami i nieestetycznymi wgnieceniami. Dzięki temu możemy też nie obawiać się uszkodzeń mechanicznych. W ochraniaczu zastosowano jakościową bawełnę oraz oddychającą warstwę membrany PU, które gwarantują niezwykle skuteczną cyrkulację powietrza. W ten sposób nie dochodzi do gromadzenia się wilgoci, co mogłoby przerodzić się w pleśń lub grzyb. Co więcej, ochraniacz jest wodoodporny, co oznacza, że chroni przed przenikaniem cieczy wewnątrz wkładu.

Materace mogą służyć nam nawet przez kilkanaście lat. Przychodzi jednak taki moment, w którym musimy wymienić stary model na nowy. Odgniecenia, utrata właściwości, niski poziom higieny snu – to oznaki, że produkt nadaje się do zastąpienia. Na nowy materac wybierzmy model SleepMed, który zapewni nam jakościowy i komfortowy wypoczynek.

ostrzeżenie wyrób medyczny
Materace SleepMed Hybrid Supreme Plus, SleepMed Natura Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.

Zobacz też

Rodzaj łóżka a funkcjonalność materaca SleepMed
Dom

Rodzaj łóżka a funkcjonalność materaca SleepMed

Które modele materacy SleepMed będą odpowiednie dla Twojego dziecka?
Dom

Które modele materacy SleepMed będą odpowiednie dla Twojego dziecka?

Dlaczego tak ważne jest, aby prawidłowo dopasować do siebie materac SleepMed?
Dom

Dlaczego tak ważne jest, aby prawidłowo dopasować do siebie materac SleepMed?

Bezsenność a dobór odpowiednich akcesoriów sypialnianych SleepMed
Dom

Bezsenność a dobór odpowiednich akcesoriów sypialnianych SleepMed

Za co odpowiada pokrowiec w materacach SleepMed?
Dom

Za co odpowiada pokrowiec w materacach SleepMed?

Rośliny oczyszczające powietrze do sypialni – 10 gatunków do wyboru
Dom

Rośliny oczyszczające powietrze do sypialni – 10 gatunków do wyboru