Wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym

W ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się na zabieg wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym. Nic dziwnego, piękny uśmiech dodaje pewności siebie, zwiększa atrakcyjność, wpływa na nastrój i samopoczucie, a do tego jest jedną z podstaw budowania relacji z innymi ludźmi. Wśród głównych przyczyn unikania uśmiechania się można wymienić zarówno długotrwałe życie w dużym stresie i napięciu, jak i niezadowalający wygląd zębów. W przywróceniu olśniewającego uśmiechu pomoże gabinet stomatologiczny WE SMILE, znajdujący się na warszawskim Bemowie. Co warto wiedzieć o wybielaniu zębów, zanim zdecydujemy się na zabieg?

Wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym – jak przebiega?

Aby móc wybielić zęby, stomatolog najpierw musi ocenić stan uzębienia pacjenta pod kątem ewentualnych ubytków czy kamienia nazębnego. Następnie, w razie wykrycia jakiegoś problemu, dentysta przedstawia plan leczenia oraz ustala terminy kolejnych wizyt w porozumieniu z pacjentem. W trakcie przeglądu uzębienia, stomatolog przedstawia również metody wybielania zębów dostępne w ofercie gabinetu oraz wybiera najodpowiedniejszą technikę dla danej osoby.

Metody wybielania zębów w gabinecie dentystycznym

Istnieją dwie metody wybielania zębów oferowane przez profesjonalne gabinety stomatologiczne: wybielanie zębów lampą lub laserem oraz wybielanie nakładkowe. Na czym polegają?

1. Laserowe wybielanie zębów/wybielanie lampą

Zabieg wybielania laserem lub lampą to innowacyjna metoda rozjaśniania zębów, która gwarantuje długotrwałe efekty w postaci usunięcia przebarwień powstałych w wyniku palenia papierosów, picia niektórych napojów czy jedzenia konkretnych potraw na okres około dwóch lat.

Metoda wybielania zębów przy użyciu lasera lub lampy polega na nałożeniu na zęby specjalnego preparatu wybielającego, a następnie aktywowaniu go za pomocą światła. Uwalniane w ten sposób cząsteczki przyczyniają się do usunięcia przebarwień i rozjaśnienia szkliwa. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, nie podrażnia tkanki miękkiej, trwa krótko. Dzięki zastosowaniu żelu wybielającego o dużym stężeniu, zęby mogą zostać rozjaśnione nawet o kilka tonów i to w trakcie jednej wizyty.

2. Wybielanie nakładkowe zębów

Nakładkowe wybielanie zębów to bezpieczny sposób rozjaśniania szkliwa. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań do wykonania zabiegu, na przykład:

  • ciąża i okres laktacji,
  • próchnica,
  • ubytki,
  • palenie papierosów.

Wybielanie zębów metodą nakładkową składa się z dwóch etapów – gabinetowego i domowego. Podczas pierwszej wizyty w gabinecie stomatologicznym, dentysta wykonuje odlew łuków zębowych po to, by na tej podstawie przygotować specjalne nakładki wielorazowego użytku służące do rozjaśniania barwy zębów. Następnie nakładki wypełniane są preparatem wybielającym (najczęściej jest to nadtlenek karbamidu lub wodoru o określonym stężeniu). Należy je nosić w domu według zaleceń stomatologa – parę godzin dziennie przez kilka dni.

Wybielanie zębów – zalecenia po zabiegu

Aby cieszyć się pięknym uśmiechem, pacjent powinien przestrzegać kilku zaleceń po wybielaniu zębów w gabinecie dentystycznym. Przez okres kilku/kilkunastu dni od zabiegu należy wystrzegać się pokarmów i napojów, które mogłyby zabarwić szkliwo (kolorowe owoce, wino, kawa itd.). Najlepiej zdecydować się na tzw. białą dietę opartą na nabiale, niektórych warzywach i białym mięsie.

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym – podsumowanie

Osoby, które nie są zadowolone z wyglądu swoich zębów, mogą skorzystać z wybielania w gabinecie dentystycznym. Jednym z takich miejsc jest WE SMILE, w którym stosuje się wyłącznie wysokiej jakości, bezpieczne żele wybielające pod czujnym okiem doświadczonego specjalisty. Profesjonalne rozjaśnianie szkliwa ma mnóstwo zalet, między innymi pozwala osiągnąć satysfakcjonujące efekty już podczas jednej wizyty.

Artykuł sponsorowany